Leírás
Évi és Zoli kisebb csodát hoztak létre a pár év alatt felépült high-tech családi borászatukkal az ukrán határ magyar oldalán. A tarpai szőlőhegy, melynek igazából neve sincs, korábban nyüzsgő terepe volt a falubelieknek, hiszen az egyetlen "hegy" a környéken, ahol minőségi szőlőt és így jó minőségű bort lehetett termelni. Aztán jött a filoxéra, a két háború, meg a szoci és a minőségi bortermelés megszűnt, csak hobbi telkek kezdtek el szaporodni. Pedig a tarpai hegy geológiai szempontból Tokajhoz tartozik, éghajlatát tekintve talán leginkább Eger hasonlít hozzá (adminisztrációs okokból pedig a jó 150 km-re lévő Bükkhöz kapcsolódik).
A Királyleányka fajta viszonylag halvány citromsárga színű fehérbort ad, fiatalon citrusok, lime és könnyed parfümösség vezeti, könnyű vagy közepes testtel és alkohollal, valamint friss savakkal kísérve, olykor érett csonthéjasok és diszkrét fűszeresség is megjelenik a borban.
A Királyleányka is a könnyedebb, kedves bort adó fajták közé sorolható. Citrusos, finom parfümös jegyeivel a mindennapok bora közé tartozik. Legtipikusabb fogyasztása a kora tavaszi időszaktól késő őszig terjed. Bor-étel párosításokban a könnyedebb fogásokkal van összhangban, remek választás zöldséges, halas előételek mellé, levesekhez, salátákhoz is.